Ökoiskola
Ökoiskola
A VSZC „SÉF” Technikum és Szakképző Iskola 2013-ban elnyerte az örökös ökoiskola címet, amely az iskolafejlesztési és pedagógiai munka egyik legmagasabb szintű állami elismerése. Az Örökös Ökoiskola cím visszavonásig érvényes.
Mi is az az ökoiskola?
Az ökoiskolák olyan iskolák, melyek úgy végzik tevékenységüket, hogy megpróbálják tiszteletben tartani az élővilág érdekeit, megpróbálnak minél kisebb károsodást okozni az ökoszisztémának.
Mitől ökoiskola egy iskola?
Az ökoiskolák iskolafejlesztő munkájuk során ahhoz a célkitűzéshez járulnak hozzá, hogy egy környezettudatosabb életvitel kialakításával megküzdjenek a világban eluralkodó környezeti válsággal. Azt szeretnék elérni, hogy a jövő generációja környezettudatosan cselekvő állampolgárrá váljon. Egy ökoiskola abban különbözik egy átlagos iskolától, hogy nem csak a tanításban érvényesülnek a környezeti nevelés, a fenntarthatóság pedagógiájának elvei, hanem az iskolai élet minden területén.” (https://ofi.oh.gov.hu/mi-az-az-okoiskola).
Mi a környezeti nevelésünk célja?
Célunk, hogy elősegítsük a középiskolai korosztály környezetvédelem iránti érdeklődését, a környezettudatos szemlélet, magatartás, életvitel kialakulását. Szeretnénk, ha a felnövekvő nemzedék tevékenységeiben és döntéseiben érvényesítené ezt az innovatív szemléletet a fenntarthatóság érdekében.
Ezek megvalósítása érdekében a projektnapok és kapcsolódó versenyek mellett iskolánkban bevezettük a Fenntarthatóság tantárgyat is.
Iskolánk szerepel az Ökoiskolák és Örökös Ökoiskolák Belügyminisztérium által vezetett adatbázisában. Az Ökoiskola és az Örökös Ökoiskola címmel rendelkező intézmények hivatalos listái az Oktatási Hivatal honlapjának fenntarthatóságra nevelés aloldalán
(https://www.oktatas.hu/kozneveles/pedagogiai_szakmai_szolgaltatasok/fenntarthatosagra_neveles) érhetők el.
Örökös ökoiskolai programjaink
2020. 9. évfolyam, 12. évfolyam
Előadás 2020.01.27-31
Globális éghajlat változás vagy globális felmelegedés zajlik körülöttünk?
2021. 9. évfolyam, 12.évfolyam
Előadás 2021.11.22-26
Bős-Nagymaros története. Ökológiai katasztrófa kérdések, felkiáltójelek.
2022. 9. évfolyam, 12. évfolyam
Előadás 2022.12. 12-16
A fosszilis energiahordozók szerepe a jövő energiaellátásában.
2024. 9. évfolyam, 10. évfolyam
Előadás 2024.02.05-09.
Óceánok múlt, jelen, jövő.
Zöld Gömb – Vertikál Kupa 2023. 10.08
Magas színvonalú versenyt és nagy izgalmat hozott a Zöld Gömb – Vertikál Kupa 4. sorozatának döntője.
A környezettudatosság jegyében - az ország egyik legtudatosabb vetélkedőjén 12 város fantasztikus csapata mérte össze tudását.
Veszprém városát a SÉF iskola tanulói képviselték:
Bödör Boglárka, Mészáros Csenge, Páder Anita és Páder Mónika.
Az érdekes és hangulatos vetélkedőn a lányok remek versenyzéssel a hatodik helyet szerezték meg.
Hozzáállásuk példamutató. Szívüket, lelküket, tudásukat tették bele a megmérettetésbe.
Büszkék vagyunk rájuk! Legyenek ők a követendő példák! Ők már tudják, hogy mindannyiunk számára fontos, hogy bolygónkat, a Földet meg kell őriznünk a következő generáció számára.
Gratulálunk remek eredményükhöz, köszönjük, szép volt lányok!
Felkészítő tanáruk Szilas Margit.
Rendezvényszervezés - Környezetünk védelmében, környezetvédelem
TeSzedd Önkéntesen a Tiszta Magyarországért
Iskolánk csatlakozott a Kárpát-medencei Fenntarthatósági Témahéthez. Központi téma volt a Föld légkörének jellemzői, a légkörben lejátszódó alapvető folyamatok és a légszennyezés hatása az élővilágra. A témahéthez kapcsolódva részt vettünk a "TeSzedd Önkéntesen a Tiszta Magyarországért" hulladékszedési programban is április 25-én."TeSzedd Önkéntesen a Tiszta Magyarországért"
Csatolt fájlok
"TeSzedd Önkéntesen a Tiszta Magyarországért" plakát
Letöltés